Dobry Pasterz

Dobry Pasterz- adoracja na drugi dzień oazy

Pieśń: Dotknij Panie moich oczu

Wczoraj rozważaliśmy tajemnicę Bożej miłości. Człowiek jednak wzgardził miłością ,którą obdarzył go Bóg. Odwrócił się od Niego ku własnym drogom.

Czytanie: Rdz. 3.1-6

Przez grzech zostaliśmy pozbawieni oglądania chwały Bożej, odczuliśmy całą tragedię oddzielenia od źródła życia, jakim jest Bóg.

Czytanie: Rz.3, 23-24

Z powodu grzechu nie widzę Boga, jestem od Niego oddzielony. Idę swoją drogą. Ale Bóg oczekuje mojego powrotu. Przeżyjemy teraz symbolicznie to odejście, które wielokrotnie dokonywało się w naszym życiu. Za chwilę animatorzy zawiążą wam oczy i wyprowadzą na zewnątrz – symbolicznie poza Dom Ojca. Gdy zostaniecie na chwilę sami pomyślcie, że to wasz grzech spowodował to odejście i samotność. Ale Bóg nie zapomina o nas. Jak Pasterz chce znów przyprowadzić do swojej Owczarni. Kto z was będzie głośno wołał Pasterza, On do niego przyjdzie, uwolni od ciężaru grzechu i połączy ze wspólnotą Kościoła. Można wołać do Niego Pasterzu, a także te słowa, którymi może wołać do Boga zagubiony człowiek. Czekajcie cierpliwie, Pasterz was znajdzie.

Zawiązywanie oczu: w tracie recytacja Ps. 51 (50) przy muzyce.

Wyjście na zewnątrz, usadzenie uczestników na trawie. Do uczestników, którzy wołają Pasterza podchodzą kapłani, zdejmują opaski z oczu i prowadzą do animatorów ( wspólnoty Kościoła), gdzie następuje powitanie. Po przyprowadzeniu wszystkich uczestników następuje czytanie : Ez 34,11-16

Przy śpiewie pieśni: Pan jest Pasterzem moim, Gdybym przechodził przez ciemną dolinę, -przejście do Kościoła.

W Kościele – modlitwa dziękczynienia i uwielbienia za troskę Boga o nas i wyprowadzenie

z ciemności grzechu.

Można wykorzystać symbol połączenia z krzyżem za pomocą wstążki.